Kick box a jeho vliv na zdraví - Votchel.cz Skip to content

Kick box a jeho vliv na zdraví

Kick box zdaleka není nějaké bezduché kopání a mlácení do boxovacího pytle, případně protivníka. Má v sobě mnohem víc a mnoho vám toho může dát – jak po stránce fyzické, tak po stránce duševní. Dnes se zaměříme na přínos kick boxu naší fyzické kondici a zdraví všeobecně. 

Hubnutí

Jak už bylo řečeno, tento sport není jen o mlácení do pytle nebo soupeře. V rámci tréninků kombinujeme další cvičení a aktivity, takže během poměrně krátké doby můžete spálit opravdu velkou dávku kalorií. Pokud si k tomu alespoň trochu pohlídáte jídelníček a ostatní životosprávu, výsledky ve formě ubývajících centimetrů či kilogramů se dostaví.

Bez názvu (1024 × 420 px) (1200 × 420 px) (3)

Zpevnění postavy

S celkovým hubnutím souvisí další, sice spíše kosmetická, ale zato velice příjemná tělesná změna. A tou je zpevnění svalů. Těch při tréninku kick boxu používáte celou řadu, takže pokud je vaším cílem také zformování postavy, je tato aktivita výtečnou cestou, jak toho dosáhnout. A funguje samozřejmě také v kombinaci s ostatními sporty a aktivitami, které pěstujete. Je však vždy důležité si vytvořit optimální plán, ve kterém budete mít prostor pro regeneraci.

Zapojení více svalů

Je docela běžné, že po několika prvních trénincích vás bude bolet celé tělo a zejména svalové partie, o kterých jste neměli ani tušení, že je vůbec máte. Pokud totiž neprovozujete žádnou podobnou fyzickou aktivitu, nezapojujete plně celou řadu svalů. Tím, že začnete používat, protahovat a posilovat tyto skupiny, si zlepšíte držení těla a můžete se také například zbavit nepříjemných bolestí zad.

Bez názvu (1024 × 420 px) (1200 × 420 px) (4)

Postřeh a koordinace těla

Také jistá počáteční neohrabanost a těžkopádnost je typickým jevem při začátcích s kick boxem a v podstatě jakýmkoliv jiným sportem. Pravidelným tréninkem se ale brzy dostanete na úplně jinou úroveň a zjistíte, že vaše reakce, postřehy, rychlost a koordinace končetin jsou mnohem lepší, než kdy dřív. To může být přínosné jak pro jiné sporty, tak i pro každodenní život.

Odreagování a odbourání stresu

Kromě benefitů pro tělo a fyzickou kondici přináší kick box také spoustu výhod vaší psychice a duševní pohodě. Jako každý sport a tělesné cvičení dokáže v těle podpořit vyplavení endorfinů a znatelně vám zlepšit náladu. A jelikož se jedná o opravdu fyzicky založený sport, odreagování se ve formě úderů a kopů může být po náročném dni opravdu k nezaplacení.

Pohoda a sebedůvěra na vzestupu

A u nehmatatelných aspektů ještě zůstaneme. Ne nadarmo se říká, že kdo skutečně ovládá bojová umění, obvykle je v běžném životě nemusí vůbec nikdy použít. Pokud víte, jak se ubránit ráně a sami nějakou rozdat, začnete si věřit a vaše sebevědomí stoupá. Na druhou stranu vám ale tréninkový dril dá tolik kázně a disciplíny, abyste byli schopni svoje ego udržet na uzdě. Zkrátka a dobře, kick box je také výborný prostředek k posílení vaší sebedůvěry a citového rozpoložení.

Doufáme, že se Vám článek líbil a budu se na Vás těšit na osobním či skupinovém tréninku Kickboxu.

Váš Votchel.cz