Důležité informace před prvním tréninkem kickboxu - Votchel.cz Skip to content

Čeká vás první trénink kickboxu? Důležité informace pro vás

Pokud vás čeká první kickbox trénink, jistě jste plní napětí a očekávání. V ideálním případě se těšíte a nemůžete se dočkat, možná jste ale trochu nervózní a cítíte jisté obavy. Oba případy jsou naprosto přirozené a jistě nejste první, ani poslední. Abyste ale měli na první lekci co nejlepší teoretickou průpravu, přinášíme vám shrnutí několika důležitých bodů. Předpokládáme tedy, že už jste si vybrali vhodnou tělocvičnu a trenéra. Oboje by na vás mělo působit příjemně a důvěryhodně. Prostory by měly být vhodně vybavené a váš trenér odpovídajícím způsobem kvalifikovaný. Pokud ne, riskujete, že se vaše představy s realitou příliš nepotkají. Ale věříme, že to není váš případ a můžeme se pustit do přípravy na váš první trénink.

 

Máte nějaké omezení?

Trenér si vás pravděpodobně trochu proklepne, ale není to lékař a do hlavy vám nevidí. Pokud jste tedy v poslední době prodělali úraz, máte například problémy se zády, nebo se dlouhodobě s něčím léčíte, řekněte mu to. I zdánlivá maličkost vám může při tréninku uškodit, takže je rozhodně lepší, když o tom váš trenér bude vědět a může podle toho uzpůsobit obsah, nebo náročnost aktivit.

14

Máte potřebné vybavení?

Na první tréninky toho moc potřebovat nebudete, ale i tak je dobré se dopředu informovat a zařídit se podle toho. Obvykle je základem pohodlné sportovní oblečení, vhodná obuv a lahev s vodou. Není nutné se na první tréninky vybavovat rukavicemi a chrániči, tyto položky si v začátcích většinou můžete půjčit a koupit si je až se ukáže, zda budete mít opravdu zájem v tomto sportu pokračovat.

 

Jste dobře naladěni?

Trénink by vás měl především bavit a být pro vás přínosem. Na začátku od vás pochopitelně nikdo nečeká žádné zázraky, ale očekává se, že do tělocvičny přijdete fit a ve všech ohledech střízliví. Pokud jste nemocní, nebo se necítíte dobře, včas se omluvte a první lekci odložte. Také není dobré si před prvním tréninkem zajít na pár piv, nebo si dát panáka na kuráž a k tomu tučný oběd. Věřte, že by to nebylo příjemné vašemu trenérovi, ani vám samotným a mohlo by se jednat o váš první a poslední trénink pod jeho dozorem.

10

Jste alespoň trochu připraveni?

S kickboxem se dá začít prakticky v každém věku a věk, kondice ani pohlaví nehraje roli, začínat můžete opravdu od píky. S něčím byste však měli počítat. První věc je ta, že kickbox je aktivní, fyzický sport. A takový je i trénink. Než si zkusíte první „ostrý“ zápas, čeká vás hodně cvičení a potu. Tou druhou je fakt, že po příchodu do tělocvičny se z vás stává učeň a z trenéra autorita, která se poslouchá, jakkoliv se vám jeho metody a pokyny mohou zdát podivné. Dobrý trenér z vás chce dostat to nejlepší, ale zároveň nedovolí, abyste přišli během cvičení k újmě na zdraví. K tomu je ale zapotřebí vzájemná důvěra a plnění jeho pokynů.

Doufáme, že se Vám článek líbil a budu se na Vás těšit na osobním či skupinovém tréninku Kickboxu.

Váš Votchel.cz