Jak vybrat správnou obuv na kick box? - Votchel.cz Skip to content

Jak vybrat správnou obuv na kick box?

Ač se to na první pohled nejeví jako nutné či samozřejmé, i správná obuv patří do základní výbavy pro kick box. Pro naprosté začátečníky a seznámení se s tímto sportem stačí běžná sportovní obuv. Jakmile se ale rozhodnete kick boxu naplno věnovat, měli byste se rozhodně poohlédnout po kvalitních pomůckách, včetně obutí. Jinak riskujete nepohodlí, pomalejší progres v tréninku a v horším případě i zranění.

Kdy a jaké boty potřebujete?

Aktivity v kick boxu se stejně jako v mnoha jiných bojových sportech dají rozdělit na trénink v a mimo ring. Při fyzické přípravě a posilování kondice v tělocvičně nebo venku je to vcelku jednoduché. Potřebujete boty, které vám budou sedět, budou pevné a poskytnou vám potřebnou oporu a ochranu. Tady můžete sáhnout po vaší oblíbené značce, kterou máte prověřenou a víte že vám bude vyhovovat.

kickbox (2)

Při nácviku technik (zejména tedy kopů) s boxovacím pytlem, nebo sparingpartnerem a později při ostrých zápasech už ale musíte sáhnout pro specializovaných botách a chráničích. Možná namítnete, že se můžete obejít zcela bez bot, není to však úplně ideální řešení. Bez bot se často nedokážete do kopu a rány pořádně opřít, protože ztrácíte potřebný balanc a kontakt těla s podlahou. Postrádáte navíc potřebnou fixaci, takže může snadno dojít ke zranění kloubů. Při zápase si navíc můžete velmi lehko přivodit nepříjemné naražení nebo rovnou zlomeninu některé z chodidlových a nártových kostí, nebo bolestivě zasáhnout soupeře do mnoha z citlivých míst kdekoliv na těle. Zejména pro děti a dospívající je důležité dbát na dostatečnou ochranu, u nich hrozí nejen poranění, ale i negativní vliv na držení těla a celkovou tělesnou konstituci.

Nehledě na všechna tato rizika, oficiální kategorie kickboxu výslovně předepisují pro zápasy povinnou výbavu právě ve snaze ochránit zdraví bojovníků.

kickbox

Velký výběr za dobré ceny

Naštěstí dnes není žádný problém sehnat kvalitní boty či chrániče nohou v perfektní kvalitě za přijatelné ceny. Pokud to s tímto sportem myslíte vážně, rozhodně se vám tato investice vyplatí. Vyvarovat byste se měli kupování tohoto druhu výbavy z druhé ruky ve snaze ušetřit pár stovek korun. Na vyzkoušení a pár tréninků to není problém, ale pro trvalé užívání si rozhodně pořiďte zbrusu nový kousek. Časem se perfektně přizpůsobí vašemu tělu a přinese vám potřebné pohodlí.

Při samotném výběru si dejte na čas a rozhodujte se na opravdu na základě vašich pocitů. Boty i chrániče se vám musí dobře nazouvat, musíte se v nich dobře cítit a musíte se v nich bez problémů pohybovat. A pokud budete mít jakékoliv pochyby, nedělejte ukvapená rozhodnutí a raději se poraďte se zkušenějším kamarádem, nebo vaším trenérem.

Doufáme, že se Vám článek líbil a budu se na Vás těšit na osobním tréninku Kickboxu.

Váš Votchel.cz