Kickbox pro děti: Bezpečnost, vývojové výhody a zásady tréninku - Votchel.cz Skip to content

Kickbox pro děti: Bezpečnost, vývojové výhody a zásady tréninku

Děti a kickbox – docela zajímavá představa, která ve spoustě rodičů vyvolá přinejmenším rozpaky, ne-li přímo hrůzu a děs. Přitom však docela zbytečně. Většina dospělých se jistě shodne na tom, že je chvályhodné a prospěšné děti vést ke sportu a pohybovým aktivitám. Tak proč nezkusit kickbox jako jednu z variant?

Bezpečnost na prvním místě

Starostlivé maminky a tatínky jistě napadne, jak může být takový sport pro děti bezpečný. Ano, jedná se o kontaktní sport, používají se při něm kopy, bloky a údery, ale to neznamená, že se bude vaše dítě permanentně pohybovat na hraně zmrzačení nebo pobytu v nemocnici. Profesionální a kvalitní trenér dbá hlavně o bezpečnost svých svěřenců, což u dětí platí dvojnásob. Od prvního tréninku jsou jim vštěpovány zásady bezpečného nácviku i boje, podpořené bezpodmínečným používáním veškerých ochranných prostředků a pomůcek. Pokud tedy zvolíte dobrého trenéra, nemusíte mít v tomto ohledu žádné obavy, vašemu dítěti nehrozí o nic větší nebezpečí, než při ostatních sportech.

7

Jak probíhá trénink?

Zejména u dětí je důležité, aby pro ně byl trénink zajímavý a zábavný. Není proto dobré se zaměřovat na klasické kondiční cvičení a drilování bojových technik. I zde platí stará zásada „škola hrou“. Rozcvičky a tréninky zábavnou formou, kombinované se soutěžemi a pohybovými hrami jsou pro malé sportovce mnohem efektivnější a přínosnější.

Na druhou stranu je nutné v takto mladém věku dbát na správné držení těla, provádění technik a správnou koordinaci pohybů. Veškeré špatné návyky získané v dětství se později mnohem hůře odnaučují a mohou mít dokonce negativní vliv na tělesný rozvoj a růst.

Výhody a benefity

Při správném vedení tréninků kickboxu se naopak dětem dostane maximální podpory pro jejich vývoj. Zesílí, získají pružnost, ohebnost, vytrvalost, rychlost a postřeh, naučí se koordinovat a ovládat svoje tělo.  To je nejen dobrý základ pro budoucí život, ale také pro všechny ostatní sporty, kterým by se dále chtěly věnovat.

Získají ale také jinde – zvyknou si na disciplínu, poznají lépe svoji fyzickou stránku, naučí se fungovat v kolektivu a projevovat respekt svým soupeřům a tréninkovým partnerům. V žádném případě není cílem vycvičit z dětí rváče a agresory, právě naopak. Trénink kickboxu je naučí pokoře a zdravé sebedůvěře, což jsou koneckonců jedny ze základních filozofických pilířů tohoto sportu. A koneckonců, je to i skvělý a zaručeně funkční prostředek na vybití nahromaděné a přebytečné energie.

5

Pro kluky i holky

Rádi zdůrazňujeme, že kickbox je sport pro velmi široké spektrum zájemců. Prakticky neexistuje žádné omezení věku, pohlaví a kondice. Takže pokud máte doma sportovní nadšence, přemýšlíte, který sport vyzkoušet a máte poblíž dobrou a kvalitní provozovnu, možná i vás kickbox zaujme a okouzlí.

Doufáme, že se Vám článek líbil a budu se na Vás těšit na osobním či skupinovém tréninku Kickboxu.

Váš Votchel.cz