Kickbox pro ženy: Překonávání stereotypů a výhody tohoto sportu - Votchel.cz Skip to content

Kickbox pro ženy: Překonávání stereotypů a výhody tohoto sportu

Pánové jistě rádi prominou, tento článek bude věnován zejména ženám. Ale i mužským čtenářům může být inspirací a poučením. Řekneme si, jaký přínos a výhody skýtá kickbox pro něžné pohlaví a jak překonat zažité předsudky a stereotypy.

Všeobecné přínosy pro muže i ženy

Také pro kickbox platí to, co pro řadu jiných sportů a to bez ohledu na to, zda jste muž nebo žena. Kickbox je velmi fyzicky zaměřený sport, takže vám v poměrně brzké době dokáže znatelně vylepšit tělesnou kondici. Výhodou je to, že začít můžete prakticky v jakémkoliv věku a i přes ne zrovna dokonalou tělesnou zdatnost.

Zejména ženám tedy jistě přijde vhod spousta vedlejších efektů, jako je přirozené hubnutí, zpevnění postavy a posílení svalové hmoty. V žádném případě se ale nemusí bát, že ztratíte ženský půvab a krásu. Přestože se jedná o tvrdý sport, nežádoucí fyzický kontakt a zbytečná zranění se dají úspěšně eliminovat dodržováním domluvených pravidel a zásad bezpečnosti.

2

Posílení sebedůvěry a sebevědomí

Neméně důležitým benefitem je pak vliv na psychickou podobu. Fyzická aktivita prokazatelně odbourává stres, uvolňuje napětí a vyplavuje hormony, které nám přináší pohodu a dobrou náladu. A těch si u nás užijete zaručeně vrchovatě.

Pro ženy pak platí dvojnásob, že zlepšení fyzičky a osvojení technik kopů a úderů přináší našim svěřencům pocit uspokojení a zvýšené sebevědomí. Ženy velmi často podléhají předsudkům, že jsou od přírody slabší a nedokáží se ve sportu (a obzvlášť bojovém) vyrovnat mužům. Opak však bývá mnohdy pravdou. Spousta dam v sobě skrývá netušený potenciál, který jim právě kickbox pomáhá rozvíjet a využívat. Nehledě na to, že pravidelný trénink jim často pomáhá se vymanit z monotónního (i když záslužného) kolotoče zaměstnání a péče o rodinu.

1

Příprava na kritické situace

Umět dát a přijmout ránu člověka zocelí na těle i na duši. Trénink kickboxu je skvělou průpravou pro civilní život v práci i soukromí. Slouží ale také jako výborný a velmi účinný prvek sebeobrany, což je zejména pro ženy velice užitečný přínos. Samotné vědomí, že jsme schopni se v případě napadení ubránit, nám dává jistotu, která pak vyzařuje z našeho chování a sama o sobě odradí spoustu dotěrných nenechavců a potencionálních agresorů.

3

Dejte kickboxu šanci

Ať už jsou vaše pohnutky a důvody jakékoliv, kickbox je natolik úžasný sport, že si zaslouží, abyste mu dali šanci. A věřte nebo ne, na pohlaví až tak moc nezáleží. Dobrý trenér zohlední vás tělesný stav, fyzickou připravenost a připraví vám trénink tak, aby vás bavil a byl pro vás přínosem. O to jde totiž především.

Doufáme, že se Vám článek líbil a budu se na Vás těšit na osobním či skupinovém tréninku Kickboxu.

Váš Votchel.cz